Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Česká vína slavila úspěch v Portugalsku. Medaile putují také na Brněnsko

ČTK2 minuty čtení5. 7. 2026, 7:00
Česká vína slavila úspěch v Portugalsku. Medaile putují také na Brněnsko
Česká vína slavila úspěch v Portugalsku. Medaile putují také na Brněnsko · Foto: Pixabay.com

Čeští vinaři zaznamenali výrazný úspěch na mezinárodní soutěži Portugal Wine Trophy. V konkurenci více než 2200 vín z 29 zemí získali celkem 37 medailí, z toho 32 zlatých, přičemž mezi nejúspěšnějšími producenty byly BOHEMIA SEKT a vinařství VINOFOL.

Vinaři z České republiky získali na mezinárodní soutěži Portugal Wine Trophy v portugalském Trás-os-Montes 32 zlatých a pět stříbrných medailí. Soutěže se účastnilo přes 2200 vín z 29 zemí. Portugal Wine Trophy se koná od roku 2014 pod patronátem OIV a UIOE (Mezinárodní unie enologů) a je součástí série VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů) a Golden League, tedy Zlaté ligy. 

„Ve výsledkové listině na první pohled září BOHEMIA SEKT se sedmi zlatými medailemi, jimiž může ozdobit téměř celý výrobní program sektů. Pozoruhodného úspěchu dosáhl i novosedelský VINOFOL bratrů Foltýnových. Čtyři zlaté svědčí o tom, že jejich výběrová vína patří k evropské elitě,“ informoval Luboš Bárta z iniciativy Winesupporter, která účast vinařů z Česka zajišťovala.

Po třech zlatých medailích získalo vinařství Slámové víno Drápal z Vranovic na Brněnsku, Gazaň Winery z Čejče na Hodonínsku a Vican rodinné vinařství z Mikulova.

Vinaři z Česka poslali do soutěže 78 vín. Kromě 37 oceněných medailemi splnilo limit pro stříbrnou medaili dalších 35 vín. Vzhledem k tomu, že se soutěž koná pod patronátem OIV, tedy Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno, může ocenění získat pouze 30 procent přihlášených vín a těchto 35 vín, které už se do limitu nevešly.

Součástí Zlaté ligy jsou letní a zimní běh Berliner Wine Trophy, Portugal Wine Trophy a Asia Wine Trophy. Všechny soutěže Zlaté ligy pořádá DWM (Deutsche Wein Marketing).

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook