Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Domov pro seniory v Brně zachvátily plameny, při požáru se nikdo nezranil

Nicolas Rosier1 minuta čtení29. 6. 2026, 9:13 · akt. 9:40
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

V brněnském sociálním zařízení pro lidi s různým zdravotním znevýhodněním v pondělí ráno hořelo. Ještě před příjezdem hasičů bylo evakuováno 24 klientů, při požáru se nikdo nezranil.

Jihomoravské hasiče v pondělí ráno zaměstnal požár v ulici Kociánka. Hořelo v rozvodně domovu pro seniory, dva tucty klientů byly ještě před příjezdem hasičů evakuovány. 

„Zasahujeme u požáru v sociálním zařízení na ul. Kociánka v Brně. Vyhlášen byl 2. stupeň poplachu a na místo míří 10 jednotek. Probíhá evakuace," uvedli hasiči na síti X kolem půl deváté ráno. 

Krátce po deváté se jim podařilo plameny zpracovat. „Požár pod kontrolou. 24 osob evakuováno před našim příjezdem. Redukujeme počty jednotek. Aktuálně bez zranění," uvedli. 

Kouř se dostal i do obytné části budovy, hasiči ji začali odvětrávat. Výše škody ani příčina vzniku hoření zatím nejsou známé. Kolem půl desáté byl požár zlikvidován.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek. Hasiči rozlišují čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook