Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

V Brně se ochladilo, teplárny proto obnovují dodávky do domácností

ČTK1 minuta čtení12. 5. 2026, 16:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Teplárny Brno kvůli ochlazení obnovují po čtyřech dnech dodávky tepla do domácností, firem i institucí. Důvodem je změna v předpovědi počasí, podle které průměrná teplota klesne pod 13 stupňů Celsia.

Teplárny o tom informovaly v tiskové zprávě. „Dodávky tepla jsou v tuto chvíli plánovány prozatím do konce tohoto týdne, další postup bude záviset na aktuálním vývoji počasí a prognóze Českého hydrometeorologického ústavu," uvedla městská společnost.

Takzvané otopné období stanovené vyhláškou ministerstva průmyslu a obchodu trvá od září do května, jeho zahájení a ukončení závisí na průměrné denní teplotě. Přerušení nebo ukončení dodávek tepla přichází poté, co průměrná denní teplota vystoupí dva po sobě jdoucí dny nad 13 stupňů Celsia a nelze očekávat pokles. Teplárny dodávky obnoví v případě, že dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů a meteorologové neohlásí na další den oteplení.

Podle aktuální předpovědi budou nejnižší ranní teploty na jihu Moravy nejméně do pátku mezi dvěma a čtyřmi stupni Celsia. Nejvyšší odpolední teploty mohou vystoupit až na 19 stupňů ve čtvrtek, na pátek ale předpověď počítá s maximem 17 stupňů Celsia.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook