Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Na Prýglu se tvoří díry v ledu. Nestrhávejte varovné pásky, prosí strážníci

Nicolas Rosier1 minuta čtení8. 1. 2026, 17:25
MP_Brno-otvory-v-ledu-paska-poricni-jednotka-bahenni-plyny-prehrada
MP_Brno-otvory-v-ledu-paska-poricni-jednotka-bahenni-plyny-prehrada · Foto: MPB

Brněnská přehrada rychle zamrzá a láká čím dál tím více příznivců zimních radovánek. Strážníci dnes ovšem zjistili, že mezi nudistickou pláží a Roklí vznikají v souvislé ploše velké díry. Mohou za to plyny, které led odspodu rozpouštějí. Problematická místa jsou označena páskami. Hlídky Brňany prosí, aby je nestrhávali a dávali na sebe pozor.

Strážníci z poříční jednotky městské policie dnes zjistili, že mezi nudistickou pláží a Roklí vznikají v zamrzlé hladině Prýglu velké otvory. V této oblasti je totiž bahnité dno, ze kterého stoupají plyny a rozpouštějí led odspodu.

„V důsledku toho se vytvořily také z povrchu téměř neviditelné vzduchové kapsy, nad nimiž je jen tenká vrstva ledu. Po zatížení se nečekaně a okamžitě prolomí," přiblížil nebezpečnou situaci mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Dohledatelná místa proto strážníci označili bezpečnostními páskami se zákazem vstupu. Rizikových částí zamrzlé plochy je ale pravděpodobně více, další budou zřejmě vznikat.

„Městská policie důrazně varuje před pohybem v této lokalitě. Hlídky budou kontrolovat, jestli návštěvníci pásky nestrhávají. Tím by totiž mohli sportovce vážně ohrozit," doplnil Ghanem.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook