Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Žene v Brně spadly klíče do kanálu. Zavolala strážníky, kteří je vytáhli silným magnetem

Ivo Spisar1 minuta čtení4. 4. 2025, 11:00
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Jitka Koudelová

Bezradná žena, které spadly klíče do kanálu, se rozhodla zavolat na linku 156 a požádat o pomoc strážníky. Ti přijeli do Vranovské ulice, odkud žena volala a klíče z kanálu skutečně vylovili.

Když ženě na přelomu týdne spadly do kanálu klíče od auta, myslela si, že o ně definitivně přišla.

„Dispečer operačního střediska městské policie ženu ujistil, že za ní přijede speciálně vybavená hlídka pořádkové jednotky, která se pokusí udělat maximum možného, aby jí pomohla. Ostatně už v minulosti se s podobnou nepříjemností dokázali strážníci velmi dobře vypořádat, když za pomoci silného kruhového magnetu vytáhli klíče od auta z kanálu zaplněného vodou v Novobranské ulici,“ popsala Markéta Skřivánková.

Zkušení strážníci si dokázali poradit i v tomto případě. Opět totiž využili sílu magnetu, který vozí hlídka pro podobné účely ve služebním autě, spustili ho do vpusti a trpělivě se ho snažili nasměrovat ke kovovému klíči.

„Majitelka fabie tak měla velikou radost, když ho chvíli nato strážníci z kanálu vysvobodili a předali jí ho,“ uzavřela mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Stát provede zátěžový test aplikace eDoklady, lidé ji mají otevřít ve stejný časSpolečnost

Stát provede zátěžový test aplikace eDoklady, lidé ji mají otevřít ve stejný čas

Digitalizace české veřejné správy překročí další milník - vůbec poprvé v historii se stát při testování digitálních služeb obrací na širokou veřejnost. Potřebuje ověřit připravenost aplikace eDoklady před podzimními volbami. K tomu, aby zátěžový test funkčnosti aplikace proběhl co nejlépe, je potřeba několik desítek tisíc lidí, kteří si naráz aplikaci otevřou a to právě dnes ve 13 hodin.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook