Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Jih Moravy má zasáhnout husté sněžení. Meteorologové varují před kalamitou

Ivo Spisar1 minuta čtení5. 12. 2024, 12:07
ilustrační foto
ilustrační foto

Jih Moravy má od zítřejšího rána zasáhnout husté sněžení. Meteorologové vydali na páteční dopoledne výstrahu před silným sněžením, které může způsobit nesjízdnost komunikací a kalamitní situaci. Od páté hodiny ranní do šesté večerní by podle meteorologů mohlo nasněžit pět až patnáct centimetrů nového sněhu.

Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením, které na jihu Moravy očekávají v pátek 6. prosince od sedmé hodiny ranní do jedné hodiny odpolední.

„Komunikace mohou být nesjízdné, zhoršená dohlednost, možnost vzniku kalamitní situace. Doporučuje se vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky, přizpůsobit tomu rychlost jízdy,“ píší meteorologové na webu Českého hydrometeorologického ústavu.

Výstraha platí také před novou sněhovou pokrývkou. Od páté hodiny ranní do šesti hodin večer může nasněžit místy až patnáct centimetrů nového sněhu.

„Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování a podobně. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku,“ upozorňují meteorologové.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

2

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
MJ
Michal Janek6. 12. 2024, 12:36
Ale už je to jinak, v Brně není daleko od kalamity.
MJ
Michal Janek6. 12. 2024, 5:36
O tom už se mluví měsíc a v Brně zatím spadlo 2 krát pár vloček. Nějak jim to nevychází.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook