Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Jihomoravští bezdomovci se dali do jarního úklidu

Kateřina Benáčková1 minuta čtení5. 4. 2021, 13:00
Jarní úklid
Jarní úklid · Foto: MP Hodonín

Plastové lahve, obaly i nedopalky. To všechno prošlo rukama bezdomovců, kteří obývají hodonínské vlakové a autobusové nádraží. Výsledkem úklidové akce je padesát pytlů posbíraného odpadu.

Autobusové nádraží a parovod u železniční tratě se staly oblíbeným destinačním místem hodonínských bezdomovců. Jejich radovánky ale dlouhodobě plnily město odpadky všeho druhu. To se rozhodli změnit dva asistenti prevence kriminality, kteří společně se strážníkem městské policie bezdomovce vyzvali, aby po sobě nepořádek uklidili. 

Nástup úklidového komanda zafungoval a na konci dne byla oblast parovodu čistá. „Nasbíralo se čtyřicet pytlů odpadu, které budou odvezeny na sběrný dvůr,“ popsal výsledek jarního úklidu ředitel hodonínských strážníků Jindřich Vašíček.

Stejným způsobem uklidili bezdomovci také dva vraky na autobusovém nádraží. Nepojízdná auta jim v noci sloužila jako místo k přespání a vršily se v nich hromady odpadu, na které bylo potřeba dalších deset pytlů.

Na popud strážníků se částečně zdařilo vyřešit také problém s odstavenými auty. „Jeden z autovraků se již podařilo po dohodě s majitelem odtáhnout a zlikvidovat firmou, která se touto činností zabývá,“ popsal mluvčí města Hodonín Josef Horníček. Odtah druhého auta řeší silniční správní úřad.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Stát provede zátěžový test aplikace eDoklady, lidé ji mají otevřít ve stejný časSpolečnost

Stát provede zátěžový test aplikace eDoklady, lidé ji mají otevřít ve stejný čas

Digitalizace české veřejné správy překročí další milník - vůbec poprvé v historii se stát při testování digitálních služeb obrací na širokou veřejnost. Potřebuje ověřit připravenost aplikace eDoklady před podzimními volbami. K tomu, aby zátěžový test funkčnosti aplikace proběhl co nejlépe, je potřeba několik desítek tisíc lidí, kteří si naráz aplikaci otevřou a to právě dnes ve 13 hodin.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook