Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Na křest knihy v centru Brna dnes dorazí Miroslav Donutil nebo populární přírodovědec Steve Lichtag

MMartin Šeda1 minuta čtení15. 4. 2019, 9:45
Jan Bedřich
Jan Bedřich · Foto: Petr Mráček

Kývnout na rozhovor pro studentský časopis? Problém to nedělá řadě českých i zahraničních celebrit. Přesvědčil se o tom student brněnské veterinární univerzity Jan Bedřich. Jako šéfredaktor školních časopisů Vřesťan a VýFUk dostal před mikrofon desítky významných osobností z oblasti kultury, vědy i politiky. Svou knihu Rozhovory s osobnostmi v pondělí odpoledne slavnostně představí i v Brně, na autogramiádu s besedou dorazí i Miroslav Donutil, Bára Basiková nebo přírodovědec Steve Lichtag.

Kniha nabízí pohled na 18 českých a slovenských známých tváří z různých oborů - od divadla, hudbu, filmařinu až po lékařství. „Osobnosti jsem si vybíral ve své podstatě náhodou, žádný klíč v tom nebyl," prozradil autor knihy Jan Bedřich.

Na otázku, s kým se mu vedl rozhovor nejlépe, na určito odpovědět nedokáže. „To tak ani nejde říct. Každá osobnost vyzařuje něco jiného.Pokud mám ale opravdu někoho vypíchnout, tak třeba Steva Lichtaga, populárního přírodovědce, který se potápí s bílými žraloky bez klece, super byl rozhovor s Igorem Timkem z kapely No Name nebo Adélou Vinczeovou (rozenou Banášovou). Těžko však vypíchnout jeden," dodal Bedřich.

Právě prvního jmenovaného - přírodovědce Lichtaga - mohou lidé potkat v pondělí v Knihy Dobrovský na Joštově na křtu knihy. Spolu s ním dorazí i zpěvák Martin Harich, zpěvačka Bára Basiková nebo oblíbený herec Miroslav Donutil. Začátek křtu je naplánován na 15:30.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook