Čt 13. 8. 2026Alena
Společnost

Nákupní centra všude, kam oko dohlédne. V Modřicích vyrostou nové velkoobchody po obou stranách dálnice

ČTK1 minuta čtení10. 4. 2019, 14:48
Vedle obchodu XXXLutz má vyrůst další obchoďák
Vedle obchodu XXXLutz má vyrůst další obchoďák · Foto: Google Maps

Nákupní zóna v Modřicích na jih od Brna u dálnice D2 se rozroste na obou jejích stranách. V informačním portálu EIA se objevil dokument pro stavbu hypermarketu na levé straně směrem z Brna v sousedství obchodu s nábytkem XXXLutz. Developerem je společnost CTP, vyplývá z dokumentu. Brněnský deník již dříve přinesl informaci, že by zde měl být řetězec Globus. Před několika týdny zveřejnila záměry developerská společnost Kotona, která má stavět prodejní plochy na pravé straně dálnice u obchodu s nábytkem Sconto. V obou případech se bude stavět na nejkvalitnější zemědělské půdě svratecké nivy.

Rozlehlá nákupní zóna se tak bude dále rozrůstat. Její součástí je Olympia se supermarketem a desítkami obchodů, Sconto a od loňska zavřený dětský zábavní park Wikyland. Na opačné straně dálnice je kromě nábytkářského řetězce ještě sportovní supermarket Decathlon.

ČTĚTE TAKÉ: V nákupní zóně u Modřic staví developer další velkoobchody. Za oběť padne šest hektarů nejkvalitnější půdy 

Hypermarket stavěný CTP má mít plochu téměř dvou hektarů, má zde být 1200 parkovacích míst a také čerpací stanice. Součástí hypermarketu jsou i menší obchodní jednotky pro nájemce. Současně se předpokládá rozšíření prodejny nábytkářského řetězce XXXLutz.

Předpokládaný termín výstavby je od začátku příštího roku do konce roku 2022. Ve stejném termínu by měla skončit i stavba na opačné straně dálnice. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook