neděle 25. září 2022 Zlata

Eva Hradilová

Eva Hradilová » Články

VOLBY 2022: Čtyři pražští starostové obhájili mandát nadpoloviční většinou

Ve čtyřech městských částech v Praze dominovali v komunálních volbách současní starostové. Absolutním vítězem se stal starosta Kbel Pavel Ždárský, jehož hnutí SNK: Kbely náš domov získalo přes 63 procent hlasů.

Pražští policisté pátrali po ženě, která v sobotu ráno odešla z bydliště v Plzeňské ulici a nepodala o sobě žádnou zprávu. Má psychické problémy a mohla být v ohrožení života.

VOLBY 2022: Růžička v Praze 6 obhájil křeslo senátora v prvním kole. Hlas mu hodil i Okamura

Ve třech pražských městských částech vedle komunálních voleb probíhalo i hlasování do třetiny senátu. V Praze 6 už v prvním kole nadpoloviční většinou zvítězil Jiří Růžička, jeho volební lístek do urny hodil i Tomio Okamura.

Pražané přes aplikaci nahlásili sedm set nelegálních graffiti

Už přes rok funguje v Praze aplikace Bez graffiti, kterou má staženou přes tisíc uživatelů. Ti od jejího spuštění v červenci minulého roku oznámili skoro sedm stovek nelegálních malůvek. Dostat se k vyčištění ale může trvat i měsíce.

VIDEO: Kapsáři okrádali v Praze seniory v metru

Pražští kriminalisté zadrželi celkem čtyři kapsáře, kteří kradli v centru města ve stanicích metra a zaměřovali se hlavně na seniory. Za své činy mohou do vězení až na osm let.

Hasiči, policisté, vojáci i záchranáři na jednom místě. Výstaviště oslaví Den hrdinů

V rámci Dne hrdinů se v sobotu 24. září na pražském Výstavišti představí složky integrovaného záchranného systému. Lidé uvidí speciální vůz záchranářů Golem, vyprošťování vykolejené tramvaje, soutěže hasičů nebo výcvik záchranářských psů.

Advokátka měla zpronevěřit peníze klientů. Za tři měsíce si přišla na padesát milionů

Pražští kriminalisté řeší případ advokátky a její koncipientky, které podle obvinění zpronevěřily skoro padesát milionů korun svých klientů. Peníze měly mít v úschově a poté předat, to ale nikdy neudělaly. Hrozí jim až deset let odnětí svobody.

VIZUALIZACE: Hlávkův most dostane nový povrch. Rekonstrukce ale začne až za tři roky

Hlávkův most, který spojuje Rohanské nábřeží a nábřeží Kapitána Jaroše, čekají opravy. Povrch vozovky i chodníků se vymění, vymění mostní konstrukci přes štvanický plavební kanál a na pravém břehu postaví nové podchody.

VIDEO: Muž vykopl dveře restaurace. Svlékl se, najedl, napil a usnul na podlaze

Překvapení čekalo na policisty v restauraci v Praze 1, kteří přijeli zkontrolovat otevřené dveře. Na podlaze našli spícího muže, který se tam vloupal, najedl se a popil alkohol. Hrozí mu až dva roky vězení.

V Dolních Počernicích postaví domov pro téměř stovku seniorů

Hlavní město pohnulo s odkládaným projektem na stavbu domova pro seniory v Dolních Počernicích a rozhodlo o výběru dodavatele projektové dokumentace. Cena veřejné zakázky by neměla překročit částku pět a půl milionu korun. V domově budou lůžka...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.