St 12. 8. 2026Klára
Politika

Proti ruským vojskům na Ukrajině budou protestovat před konzulátem

Ddavidzouhar1 minuta čtení2. 3. 2014, 8:30
Vlajka Ukrajiny, foto: Wikipedia
Vlajka Ukrajiny, foto: Wikipedia · Foto: Wikipedia

Přineste květiny. Touto větou vyzvala k účasti na nedělním vyjádření nesouhlasu proti dění na Ukrajině uživatele na Facebooku Marija Nobilisová. Hodinovým protestem před ruským konzulátem v ulici Hlinky chce spolu s dalšími požádat o podporu míru a návrat vojenských jednotek do Ruska.

Akce začne ve dvě hodiny odpoledne. „Nejsme proti Rusům, jsme za mír na Ukrajině. A žádáme podporu všech v jeho zachování. Stavíme se proti bojům a dalším obětem,“ uvedla Nobilisová.

Protestu se zúčastní i Brňan Jakub Moravec. „Mám strach z vývoje na Ukrajině. Bojím se, že Rusko oprašuje své agresivní chování z dob po druhé světové válce, které jsme kdysi odnesli i my,“ podotkl Moravec.

Podobné akce se přes víkend konají i v dalších evropských městech, jako jsou Vídeň, Budapešť, Řím nebo Dublin. K brněnskému protestu se mohou lidé připojit zde.

Místo události:


Zvětšit mapu

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook