neděle 26. ledna 2020 Zora

Nejčtenější

Město zavádí první regulace dopravy v centru Brna. Od pondělí se budou sloupky vysunovat v jiných časech

Plánovaná regulace dopravy v historickém centru Brna vstupuje do první části. Výsuvné sloupky od příštího týdne budou fungovat v jiném režimu, který by měl přispět ke snížení hustoty dopravy v centru.

FOTO: Auto po nehodě zůstalo viset na zábradlí mostu. Řidiče musel transportovat vrtulník

V pondělí po sedmé hodině ráno dvě hasičské jednotky vyráželi k řidiči, který autem vyjel ze silnice a zůstal viset na zábradlí mostu. Řidiče museli hasiči vyprostit a záchranáři letecky přepravit do nemocnice.

Platba kartou přímo ve voze se blíží. Brněnský dopravní podnik začíná instalovat validátory

Ve vozech Dopravního podniku města Brna (DPMB) se začínají objevovat validátory, které umožní platbu kartou přímo ve voze. V tuto chvíli je zařízení v pětadvaceti vozech, postupně budou ve všech. Ostré spuštění DPMB plánuje na jaro.

Čtyřicátník v Brně rozbil sněhovou koulí okno. Prý za to mohla mladická nerozvážnost

Čerstvá bílá pokrývka pravděpodobně vyvolala spoustu vzpomínek na mladá léta ve čtyřicetiletém muži, který ve Dvořákově ulici začal házet sníh do oken. Jedno z nich se mu podařilo rozbít. Před strážníky to sváděl na mladickou nerozvážnost.

Opilý muž napadl pěstmi taxikáře, protože ho z Brna nechtěl odvézt domů za vymyšlenou cenu

Hned a za tři sta. Tak vypadal požadavek opilého zákazníka, který se dožadoval jízdy taxíkem domů. Poté, co ho taxikář odmítl, se muž pěstí pustil nejdříve do okénka auta a poté i do samotného řidiče.

Z chodníků se stala kluziště, na silnicích dochází k nehodám. Meteorologové varují před ledovkou

Jižní Moravu pokryla ledovka. Meteorologové proto vydali výstrahu, nebezpečno je na chodnících i silnicích. V Brně vyjeli sypači, výstraha však potrvá až do 16. hodin.

Muž se na internetu vydával za atraktivní dívku a nabízel sex, vydělal si přes milion korun

Okresní soud Brno-venkov uložil tento týden podmíněný trest tři roky s odkladem na pět let osmatřicetiletému Tomáši Janiakovi, který se na internetových seznamkách vydával za nezletilou dívku a nabízel sex za peníze. Jakmile mu zájemci poslali...

Vděčná maminka zachráněné dívky z Blanska napsala záchranářům krásný a dojemný vzkaz

Na začátku ledna jihomoravští záchranáři vyjížděli k mladé dívce, kterou nešťastnou náhodou srazilo auto. Maminka poslala záchranářům krásnou pochvalu, kde vychválila jejich práci a poděkovala za to, že se ji rozhodli dělat.

V brněnské zoo se z výběhu podhrabali čtyři vlci. Chovatelé je pochytali, zoo je ale zavřená

Z výběhu v brněnské zoo dnes utekli čtyři vlci arktičtí, chovatelé je brzy odchytili. Nikomu se nic nestalo, zoo ale dnes zůstala zavřená. Potvrdil to mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Sníh a ledovka potrápila o víkendu přes dvacet řidičů. Dnes ráno pro mladého řidiče letěl i vrtulník

Během víkendu na jihomoravských silnicích potrápil déšť, sníh a ledovka přesně dvaadvacet řidičů. Dnes ráno mezi Podivínem a Lednicí havaroval jednadvacetiletý řidič. Z auta ho musela vyprostit hasiči a záchranáři letecky transportovat do nemocnice.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.