St 12. 8. 2026Klára
Míčové sporty

KP Brno je vítězem Českého poháru žen!

BBarbora Mertová3 minuty čtení7. 2. 2022, 11:33
KP Brno je vítězem Českého poháru žen!
KP Brno je vítězem Českého poháru žen! · Foto: Ondřej Driml

Královo Pole ovládlo v Táboře Final Four Českého poháru žen! V nedělním finále vyzvalo na souboj Liberec, aktuálního lídra extraligové tabulky, takže utkání slibovalo velké napínavé drama. A fanoušci v hale Mír byli skutečně svědky nádherné volejbalové bitvy, do níž oba týmy nastoupily při veliké chuti a s vidinou toho nejcennějšího kovu. KP Brno zvládlo lépe koncovku první sady, Liberec však vzápětí srovnal na 1:1. Pak už to ale byl tým trojice Wiesner-Nezhoda-Grabovský, kdo soupeři žádný další set uhrát nedovolil. Po výhře 3:1 tak královopolské volejbalistky nad svou hlavu zvedly zaslouženě zlatou pohárovou trofej. Za stříbrným Libercem skončila na třetím místě Olomouc, která v souboji o bronz porazila Olymp Praha.

Jsme obrovsky nadšení, protože přestože nás někteří pasovali do role favoritů, naše příprava nebyla úplně ideální, takže jsme moc rádi, že jsme podali takový výkon. Dnes vyhrál celý náš tým, holky bojovaly až do úplného konce. Svůj nejlepší volejbal dnes navíc v sezóně předvedla Petra Kojdová, a nás tak o to víc těší, že jsme porazili právě velmi silný Liberec," zhodnotil finále trenér Erik Nezhoda

Věděly jsme, že zápas bude hodně těžký a soupeř nám nedá nic zadarmo. Snad jsme na Liberec konečně našly recept a budeme ho dál používat i v extralize. Jsme hrozně rády za naši první ženskou medaili," radovala se po výhře kapitánka Králova Pole Daniela Digrinová.

Vstup do zápasu se lépe vyvedl brněnskému týmu, který při podání Gretell Moreno utekl i díky dvěma jejím esům na 0:7. Liberecké hráčky se ale zaskočit nenechaly a bodový rozdíl postupně začaly mazat. Za stavu 12:15 si Královo Pole vzalo oddechový čas, Liberec však dokázal srovnat na 16:16 a vedení obrátit před koncovkou pro sebe (19:17). Pak ale začalo úřadovat znovu KP Brno (20:23) a set nakonec nejtěsnějším rozdílem 23:25 bralo pro sebe. 

Ve druhém dějství sice v úvodu královopolské volejbalistky při servisu Ely Koulisiani otočily skóre 6:4 na 6:9, vzápětí ale totéž provedl Liberec (11:9). Severočeské hráčky to nakoplo a soupeřkám se rychle vzdálily až na 19:12. I když poté Brno ještě stav zkorigovalo na 19:16, vítězství Liberce v setu už to neohrozilo (25:21).

Družstvo Libora Gálíka pokračovalo ve stejném rytmu i na začátku třetí sady, ve které se ujalo vedení 5:0. Královo Pole však boj rozhodně nevzdalo, oba týmy se praly o každý míč a Brno se Liberci přiblížovalo na dosah (11:9). Bitva pokračovala i dál, Severočešky dál držely mírné vedení (15:13, 19:17) a sada zamířila do napínavé koncovky. V ní se povedlo Královu Poli srovnat na 22:22 a následně i vybojovat dva setboly (22:24). První z nich KP Brno promarnilo chybou na podání, poté už ale nezaváhalo. Magdalena Bukovská tvrdou smečí zakončila sadu na 23:25 a zařídila svému týmu vedení 1:2 na sety.

Finálové drama pokračovalo i v sadě s pořadovým číslem čtyři. V ní sice v úvodu těžily z mírného vedení liberecké volejbalistky (7:5), od stavu 11:11 ale nastala změna - Královo Pole začalo připisovat body na svou stranu, v útoku zářily Magdalena Bukovská a Jazz Sweet, a do koncovky tak Brno vstupovalo za stavu 15:20. Svěřenyně Richarda Wiesnera už poté set s přehledem dobojovaly až do vítězného zlatého konce (18:25). Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Magdalena Bukovská.

Liberec - VK Královo Pole 1:3 (23:25, 25:21, 23:25, 18:25) 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook