St 12. 8. 2026Klára
Kultura

Národní divadlo Brno zahájí sezonu koncertem pod širým nebem

Oondrejsteiger2 minuty čtení20. 8. 2015, 13:53
NDbrno
NDbrno

Národní divadlo Brno letos poprvé zahájí sezonu koncertem pod širým nebem na prostranství před Janáčkovým divadlem. Zazní hudba z připravovaných premiér i dalších titulů na repertoáru. Městské divadlo chystá na září premiéru detektivní komedie Splašené nůžky. Husa na provázku razantně vstoupí do sezony velkým festivalem nazvaným Potrhaní smíchem.

Na zahajovací koncert Národního divadla Brno mohou zájemci přijít 2. září. Vstupenky potřebovat nebudou, program je bezplatný. Vystoupí sólisté, orchestr a sbor pod taktovkou šéfdirigenta Marka Ivanoviče. Připraveny jsou také ukázky z baletních inscenací. Hostem koncertu bude herec Vladimír Javorský, který v Brně vystupuje v inscenaci Čarokraj.

Diváci Městského divadla mohou usvědčit vraha

Hlavní událostí měsíce září v Městském divadle bude premiéra Splašených nůžek. Hra německy píšícího autora Paula Pörtnera pochází z 60. let. Divákům umožňuje zasahovat do děje a rozhodovat o dalším vývoji. Publikum se totiž stává přímým svědkem vraždy, o níž musí následně vypovídat a nakonec i usvědčit vraha. Komedii zasazenou do kadeřnického salonu premiérové publikum zhlédne 12. září.

Husu rozesmějí Polívka, Pecha, Kohák nebo Vávra

Divadlo Husa na provázku vstoupí do nové sezony 7. září kultovní Baladou pro banditu. V polovině měsíce pak vypukne desáté pokračování nepravidelného festivalu Divadlo v pohybu, který v tvorbě Husy na provázku obvykle představuje rekapitulaci určitého období. Tentokrát nabídne souhrnné uvedení inscenací z cyklu Smějící se bestie, proto dostal festival podtitul Potrhaní smíchem. Divadelníci si pozvali řadu hostů, například Boleslava Polívku a Jiřího Pechu, Davida Vávru z Divadla Sklep, režiséra a herce Jakuba Koháka nebo tvůrce politického sitcomu Kancelář Blaník.

Buranteatr zavítá do Valtic

Ještě před začátkem sezony stihne malou přehlídku ve Valticích na Břeclavsku brněnské divadlo Buranteatr. V rekonstruovaném Zámeckém divadle odehraje od 24. do 28. srpna průřez svým repertoárem. "Hned třikrát - v inscenacích Pán s kaméliemi , Pan Polštář a Skleněný zvěřinec - se v hlavní roli představí nositel Ceny Thálie za minulý rok Michal Isteník," uvedl za Buranteatr Miroslav Ondra.

Zdroj: ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Pět piv za večer už není samozřejmost. Brňané pijí méně, mladí zkoušejí nové chutěZprávy

Pět piv za večer už není samozřejmost. Brňané pijí méně, mladí zkoušejí nové chutě

Dát si pět piv za večer už v Brně pomalu přestává být normou. Zatímco starší štamgasti zůstávají věrní tradici, mladší generace pije střídměji, častěji zkouší pivní speciály nebo tíhne k míchaným drinkům. Průzkum pivovaru Starobrno ve dvaceti podnicích ukázal, že za posledních pět let se vztah Brňanů k pivu výrazně proměnil.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook