Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

Letní shakespearovské slavnosti míří již po 16. do Brna

RRedakce2 minuty čtení9. 7. 2015, 8:16
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Šestnáctý ročních Letních shakespearovských slavností v Brně začíná v pondělí 20. července 2015. Příznivcům divadla letos přináší celkem sedmnáct představení šesti vybraných her známého anglického dramatika. První na řadě je letošní premiéra Romeo a Julie.


Režie hry Romeo a Julie se zhostil autorský tandem SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. „Téma první velké lásky je přesně pro nás – Martina romantika a mne skeptika. A stejně tak je rozkročena i Shakespearova hra Romeo a Julie. Zpočátku romantika, v závěru drama s velkou skepsí možnosti naplnění lásky v našem světě. Zpočátku komedie, v závěru tragédie s velkým vykoupením,“ říká o hře Lukáš Trpišovský.

Na co se letos těšit?
Premiéru bude následovat loňská úspěšná inscenace Mnoho povyku pro nic s nezapomenutelnou dvojicí Puškvorce a Šťovíčka v podání Petra Čtvrtníčka a Leoše Nohy. Dále se představí Tatiana Vilhelmová a Roman Zach v moderním pojetí Zkrocení zlé ženy a loňská úspěšná premiéra z Ostravy Jak se vám líbí - komedie plná bláznivých situací, postav, přeměn, milostných zápletek.

K letošnímu repertoáru patří také Sen noci svatojánské - hra o lese, žárlivosti i vášni a hlavně o tresti květu zvaného Violka lásky, díky níž vidět neznamená vidět. A na závěr nesmí samozřejmě chybět již tradiční Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela se Simonou Stašovou a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.

Už jste se někdy projeli v elektromobilu? Ekologicky a netradičně až na hrad
Zajímavou novinkou pro letošní rok je speciální kyvadlová doprava. Od 19:00h do 20:15h z ulice Husova až na hrad. Dopravu zajišťuje BS Auto elektromobily Nissan. „Každý rok se snažíme zajistit dopravu tak, aby se každý mohl dopravit na hrad pohodlně. Letos se návštěvníci díky šetrným elektromobilům mohou dopravit až přímo ke vstupní bráně, což v předchozích letech díky klasickým automobilům možné nebylo,“ říká Jana Andrášková z TIC mB.

Další z možností dopravy na hrad je využít na Špilberk autobus MHD č. 81. Tato služba je pro návštěvníky připravena ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna. Prosím sledujte aktuální jízdní řád. Příjezd autem přímo k hradu ani k parkovišti pod hradbami není možný. Zákaz neplatí pro vozidla s platným označením ZTP.

Tisková zpráva

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook