Pá 14. 8. 2026Alan
Kultura
Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

EKOFILM chystá na sobotu v Zoo Brno rodinný den. V neděli přehlídku vítězných filmů

PR článek3 minuty čtení4. 10. 2024, 14:00
EKOFILM chystá na sobotu v Zoo Brno rodinný den. V neděli přehlídku vítězných filmů
EKOFILM chystá na sobotu v Zoo Brno rodinný den. V neděli přehlídku vítězných filmů

V Brně pokračuje o víkendu jubilejní 50. ročník špičkově obsazeného filmového festivalu EKOFILM. Kromě samotné filmové přehlídky ve Velkém Špalíčku a na radnici městské části Brno-střed nabídne sobota i něco speciálně pro rodiny s dětmi. Pokud totiž v sobotu mezi 10 a 16 dorazíte do Zoo Brno budete mít jednak levnější vstup – za symbolických 50 korun – a hlavně si zahradu užijete jinak. Promění se totiž v místo plné dobrodružství a poznání. V Labyrint živlů.

Tak totiž nazvali organizátoři interaktivní hru pro celou rodinu. Účastníci projdou čtyřmi stanovišti představujícími oheň, vodu, vzduch a zemi. Na každém z nich je čeká praktický úkol spojený s daným živlem. Děti se tak hravou formou dozvědí, jak reagovat na přírodní jevy jako sucho, povodně či vichřice, ale také jak pečovat o půdu nebo správně třídit odpad.

Program nabídne i promítání festivalových filmů a inspirativní besedu s cestovatelem a režisérem Petrem Horkým, známým třeba díky filmu "Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa". Beseda začne v 11 hodin v přednáškovém sále.

V horní části zoo vyroste "Živelné pódium", kde Česká televize představí protagonisty a ukázky z oblíbeného pořadu Terčin zvířecí svět. Návštěvníci se mohou těšit i na setkání s hvězdnými hosty festivalu. Nechybí ani tradiční komentovaná krmení zvířat, včetně pandy červené a kapybar. Gurmáni ocení ukázku udržitelného vaření s foodblogerkou Anettou Vaculíkovou a prezidentem festivalu Ladislavem Mikem.

Na jednom ze stanovišť si zájemci budou moci zahrát online hru BeeCarbonize, připravenou ve spolupráci s organizací Člověk v tísni, kde budou mít osud planety doslova ve vlastních rukou.

Špičkové filmy zdarma

Filmové projekce probíhají od pátku do neděle ve Velkém Špalíčku a v sále radnice Brno-střed. Vstup na všechny filmy je zdarma, ale organizátoři doporučují rezervovat si vstupenky předem na webu ekofilm.cz. Sobotní večer bude patřit slavnostnímu vyhlášení vítězů EKOFILMu, kde budou oceněny nejlepší snímky festivalu. Právě ty si budou moci diváci vychutnat v jednom pásmu, a to v neděli od 13 hodin.  

Festival přivítá i tvůrce soutěžních snímků, kteří se zúčastní diskuzí po projekcích. Diváci se mohou těšit na Martu Kovářovou s filmem "Jiříkovo vidění", Georgii Krause s dokumentem "Řízená reakce" o revoluci v recyklaci plastů, či Terezu Reichovou s aktuálním snímkem "Žalovat a chránit" o první české klimatické žalobě. Ze zahraničních hostů dorazí například finský režisér Ville Koskinen s filmem o invazivních druzích "Magnifica: nenápadný vetřelec" nebo norská producentka Ageliki Lefkaditou s environmentálním snímkem "Volání norské divočiny".

EKOFILM pořádá Ministerstvo životního prostředí. Festival se koná za finanční podpory Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna. Generálním partnerem je Skupina ČEZ, hlavním partnerem společnost Sako Brno a hlavním mediálním partnerem pak Česká televize.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Kdo rozvoní náplavku? Město hledá provozovatele kavárny na Rullerově nábřežíSpolečnost

Kdo rozvoní náplavku? Město hledá provozovatele kavárny na Rullerově nábřeží

Kávu s výhledem na řeku Svratku si Brňané užijí už na podzim. V těchto chvílích se totiž hledá restauratér, který plně vybavené prostory na kolonádě převezme.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook