Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

Je to koště, stěžují si lidé v Blansku na vánoční strom. Přidává se i starosta

JJohana Ryšavá1 minuta čtení27. 11. 2022, 15:30
Je to koště, stěžují si lidé v Blansku na vánoční strom. Přidává se i starosta
Je to koště, stěžují si lidé v Blansku na vánoční strom. Přidává se i starosta · Foto: Michal Záboj, město Blansko

Nebývalou kritiku schytává vánoční strom v Blansku. O nové dominantě okresního města mluví lidé jako o koštěti či ostudě a z jehličnanu si utahují na sociálních sítích. Smrk se navíc nepozdává ani starostovi.

Blanenské náměstí Republiky rozzářil vánoční strom. Tradiční zahájení adventu si nenechaly ujít stovky lidí, prošli si vánoční jarmark a poslechli hudební vystoupení. Jehličnan v centru města ale místní nenadchl.

Na facebookových skupinách obyvatelé Blanska dvanáctimetrový smrk otevřeně kritizují. Symbol Vánoc ze Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny je podle nich příliš vypelichaný. Někteří tvrdí, že horší stromek město vybrat nemohlo. 

Je pravda, že letos by ten strom asi nevyhrál soutěž o nejlepší strom, ale myslím si, že o to nejde. Jde hlavně o atmosféru a já jsem přesvědčen, že po jeho rozsvícení společně s výzdobou v našem městě se navodí ta správná předvánoční a vánoční atmosféra,“ vyjádřil se na slavnostním zahájení blanenského adventu starosta Jiří Crha (ODS).

Ne každý se na jehličnan, který odrostl v lokalitě Tipeček v Jedovnicích, dívá negativně. Najdou se i místní, kterým se netradiční blanenský strom líbí.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
DT
Diskutér T.21. 12. 2022, 11:06
Koště už mají a čarodějnic je tam taky myslím dostatek - to se mělo stavět myslím ke konci dubna ne?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Jak vyzrát na sucho? Dobrovolníci na Brněnsku budují speciální přehrádkySpolečnost

Jak vyzrát na sucho? Dobrovolníci na Brněnsku budují speciální přehrádky

Dobrovolníci začali tento týden v reakci na extrémní sucho v lokalitách v okolí Tišnova na Brněnsku a Velké Bíteše na Ždársku budovat přehrádky na lesních melioračních strouhách. Cílem je navrátit vodu do krajiny, řekl Jan Skalík z Hnutí DUHA, které akci uspořádalo.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook