středa 20. října 2021 Vendelín

Zloděj ukradl kabelky nejméně pěti ženám

Brněnským policistům se podařilo v uplynulých dnech dopadnout šestatřicetiletého muže, který okradl nejméně pět starších žen, přičemž tři případy měl spáchat v jeden den. Scénář byl u všech skutků téměř totožný.

Brňan si vytipoval ženu, nečekaně jí zezadu napadl a snažil se jí vytrhnout tašku. „Většina přepadených se marně pokoušela bránit. Muž se choval neurvale a důchodkyně buď srazil na zem, nebo upadly při přetahování,“ řekla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Dvaasedmdesátiletou ženu přepadenou před obchodem ve Slatině museli dokonce ošetřovat zdravotníci. „Pachatel ji udeřil zezadu a způsobil jí otřes mozku. Následně jí odcizil peněženku s přibližně sedmi sty korunami,“ popsala mluvčí.

K poslednímu útoku si vybral před dvěma týdny ve večerních hodinách v Soběšické ulici v Husovicích šestasedmdesátiletou ženu. „Sebral jí kabelku, ze které vytáhl peněženku a utekl. Svědek události však kontaktoval policisty a ukázal jim směr úprku podezřelého,“ sdělila Straková.

Muže odpovídajícího popisu spatřila hlídka ve Valchařské ulici. „Snažil se utéct, policisté ho ale dostihli ještě před Maloměřickým mostem. Našli u něj také lup a zjistili, že Brňan byl opilý,“ uvedla mluvčí.

Zloděj způsobil ženám škodu bezmála deset tisíc korun. „Nyní je ve vazbě a za své jednání může strávit až deset let za mřížemi,“ dodala Straková.

Autoři

Štítky kabelka, krádež, policie, Husovice, Slatina, důchodce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.