sobota 23. října 2021 Teodor

Zloděj napálil prodavačku, ukradl šperky za 250 tisíc

V úterý odpoledne navštívil zlatnictví na Orlí ulici v Brně zatím neznámý muž, který pod záminkou výběru šperků pro módní přehlídku nepozorovaně odcizil zlato za čtvrt milionu korun.

Asi čtyřicetiletý muž byl dle vyjádření tiskového mluvčího policie Pavla Švába působil velmi přesvědčivě. "Aby dodal vážnost svým slovům, na pult položil balíček bankovek," sdělil Šváb. Prodavačka začala na pult vytahovat šperky na výběr. Nevšimla si však, že když se otočila pro další plato se zlatem, vždy z předchozího několik šperků zmizelo. "Nakonec muž, který hovor prokládal ruskými slovíčky, odešel bohatší o šperky za 250 tisíc korun," dodal tiskový mluvčí. 

Dle popisu policie byl muž robustní postavy, bílé pleti, ve věku asi 40 let. Měří zhruba 180 cm a nosí bradku. V den krádeže měl na sobě oblečenu tmavě hnědou bundu, světlou košili  a tmavě modré  rifle, kolem krku šálu. Policie žádá ty, kteří by měli informace o muži na fotografii, aby kontaktovali linku 158 nebo přímo vyšetřující kriminalisty na telefonu 974 624 477.

Štítky policie, zloděj, šperky, Orlí ulice, Brno, zlatnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.