sobota 2. července 2022 Patricie

Zfetovaní řidiči závodili v kradeném autě

Policisté jihomoravské zásahové jednotky zadrželi nebezpečné pachatele, kteří usedli za volant pod vlivem drog a svým riskantním způsobem jízdy přímo ohrožovali ostatní řidiče i chodce na zastávce MHD.

Poblíž křižovatky ulic Řípské a Olomoucké si všimli vozidla BMW, které uvedenou křižovatku projelo neřízeným smykem a pokračovalo vysokou rychlostí do centra Brna.

Rychlost řidič nezmírnil ani při odbočování, což uvedlo auto do několika dalších smyků. Při jednom z nich řidič jen těsně minul auta stojící vedle něj na červenou, při dalším zase narazil do obrubníku zastávky MHD, kde na spoj čekal cestující.

Příslušníci zásahové jednotky využili momentu, kdy řidič zastavil na červenou, a vyzvali osádku vozu k prokázání totožnosti. Zároveň zastavili další podezřelé vozidlo značky Ford, z jehož agresivního způsobu jízdy po stejné trase bylo zřejmé, že jeho posádka s řidičem BMW závodila.

Svou riskantní jízdou však nebezpeční řidiči upozornili na pěknou řádku dalších prohřešků. Jak policisté zjistili, vozidlo BMW bylo před několika dny odcizené v Rakousku a bylo opatřené registrační značkou od úplně jiného auta.

„Za volantem seděl devětatřicetiletý Slovák se zákazem řízení, který byl navíc pod vlivem drog. I jeho pětadvacetiletý „soupeř“ z vozidla Ford se ulicemi proháněl zfetovaný. Policisté u nich další drogy našli,“ uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Petra Vedrová.

Oba muži byli na místě zadrženi a umístěni do policejní cely, jejich případnou další trestnou činností se nadále zabývají kriminalisté.

Tisková zpráva

Štítky Zfetovaný řidič, závod, drogy, Brno, BMW

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.