sobota 23. října 2021 Teodor

Žena z Brna dostala sedm měsíců vězení za utýrání pitbulteriérky

Sedm měsíců vězení dostala žena z Brna za to, že utýrala v únoru 2012 svoji čtyřletou fenu amerického pitbulteriéra. Zvíře nechávala bez jídla, pohybu a další péče, vystavenou silným mrazům a uvázanou na vodítku v zahradní chatce v Brně-Komárově. Verdikt v této kauze dnes potvrdil v odvolacím řízení Krajský soud v Brně.

Na sedm měsíců do vězení poslal ženu před časem za týrání zvířat Městský soud v Brně. Žena se proti tomu odvolala. Krajský soud se ale v odvolacím řízení s verdiktem ztotožnil.

Vzhledem k utrpení, které zvíře prožívalo, mohl být trest ještě vyšší, řekla dnes předsedkyně odvolacího senátu soudu Hana Kleinová. Odsouzené hrozilo šest měsíců až tři roky vězení.

Dnešního jednání se žena neúčastnila. Konalo se s ní jako s uprchlou. Po verdiktu Městského soudu v Brně je totiž nezvěstná. Pokud ji policie vypátrá, bude převezena do věznice k odpykání trestu. Verdikt je totiž dneškem pravomocný. Žena si proti němu může podat ještě tzv. dovolání k Nejvyššímu soudu.

Zvíře žilo podle spisu v nedůstojných podmínkách, a to od konce roku 2011 až do února 2012. Fena zemřela na následky trýznivého jednání, vyhublosti a akutního zánětu plic.

Verdikt v této kauze je exemplární. Většinou soudy ukládají za utýrání zvířete jen podmíněné tresty. Obdobně tomu bylo u muže, který před časem oběsil psa v Rosicích na Brněnsku.

Zdroj ČTK

Štítky zvíře, pes, pitbulteriér, pitbull, týrání, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.