pátek 30. července 2021 Bořivoj

Zaměstnanec stavební firmy napadl úředníka, zlomil mu klíční kost

Se zlomeninou klíční kosti skončil ve středu v nemocnici vedoucí odboru investic v Kuřimi na Brněnsku, ve čtvrtek se podrobil operaci. Šlo o výsledek potyčky v budově městského úřadu se smluvním pracovníkem firmy, která ve městě opravuje komunikace, jemuž ve středu dopoledne vytkl špatně odvedenou práci. Na agresora dnes podal trestní oznámení starosta města Drago Sukalovský (TOP 09).

Kuřimská radnice sice platí školení a kurzy sebeobrany, které mají podobným situacím předcházet, středeční útok byl však podle informací ČTK překvapivý a rychlý. "Potkala jsem dotyčného na schodech a ptal se mně, kde má vedoucí odboru kancelář. Nic nenasvědčovalo tomu, co se potom stalo. Muž byl menšího vzrůstu a maximálně do 40 let," řekla jedna zaměstnankyně úřadu. "Událost se odehrála v minutě, takže když jsem došla ke své kanceláři, viděla jsem, jak se perou, vypotáceli se z kanceláře a váleli se v klubku po zemi. Kolegyně zavolala rychle inspektora veřejného pořádku, kterého máme na úřadě, ale útočník byl záhy pryč. Když jsme vyběhly ven, už jsme ho neviděly," popsala úřednice potyčku.

Starosta Sukalovský podřízeného odvezl do nemocnice do Brna a setrval s ním při vyšetření, vedoucího odboru nyní čeká několikatýdenní pracovní neschopnost. Loni zaznamenali na kuřimské radnici deset případů napadení úředníka, fyzické jednou. V ostatních případech šlo nejhůře o hrubou verbální agresi a vyhrožování.

Zdroj ČTK

Štítky Kuřim, hádka, napadení, úředník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.