Počasí dnes14 °C, zítra14 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

U soudu začal proces s vrahy židenického místostarosty

Brněnský krajský soud zahájil proces s Filipem Onderkou (38) a Radkou Onderkovou-Pojerovou (46). Státní zástupkyně bývalé manžele obžalovala z vraždy místostarosty městské části Brno-Židenice Aleše Vytopila (ODS), oběma hrozí až 20 let vězení.

Podle obžaloby zavraždili exmanželé místostarostu Židenic loni 9. září v Mariánském údolí u parkoviště nedaleko brněnské výletní restaurace Eldorádo. „Muž zemřel na následky střely do hlavy,“ řekla státní zástupkyně.

Oba obžalovaní pak tělo odvezli a u silnice mezi Ivančicemi a Polankou jej zakopali. Předtím ještě zavražděnému muži uřízli hlavu.

Onderka ale odmítl před soudem vypovídat. Soudci Tomáši Kurfiřtovi řekl, že Vytopila zastřelila jeho bývalá žena. „Je impulsivní, střelila ho po hádce z deseti centimetrů do hlavy. Byl na místě mrtvý,“ řekl obžalovaný. Bližší podrobnosti odmítl říci, svoji bývalou ženu totiž údajně stále považuje za ´osobu blízkou´. Přiznal ale, že pomáhal odklidit mrtvé tělo místostarosty.

To Onderková obvinění svého exmanžela odmítla. „Vytopila neznám a nikdy jsem ho neviděla,“ prohlásila. Uvedla, že trpí anorexií a v době vraždy údajně vážila pouhých 35 kilogramů. „Nebyla bych vraždy fyzicky schopna,“ hájila se žena, živící se privátním sexem a vykládáním z karet.

Napsal Jiří Nováček, Mediafax
Foto: Harold, Wikipedia

Štítky Krajský soud, vražda, Vytopil, židenický místostarosta, Onderka, ODS, Krajský soud v Brně, Ivančice, Polanka nad Odrou, Židenice, Mariánské údolí, Mediafax, Wikipedie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

U soudu začal proces s vrahy židenického místostarosty  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.