úterý 31. března 2020 Kvido

Šéf Ústavního soudu také chce modrý majáček

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský si pro Lidové noviny postěžoval, že kvůli častému ucpávání dálnice D1 potřebuje svůj služební vůz vybavit modrými výstražnými majáky. Žádost o udělení práva přednosti v jízdě v červnu doputovala na Úřad vlády, byla však zamítnuta. Je to již druhý případ, který na Jižní Moravě v posledních dnech řešíme. Modré majáky má v přední masce ukryté i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Podle zákona na to však jako hejtman nemá nárok.

ČTĚTE VÍCE: Hašek má auto s výstražnými modrými světly, zákon to nepovoluje

"Vozidlo záchranné služby je součástí integrovaného záchranného systému. Já jsem jako hejtman šéfem tohoto systému 24 hodin denně. Nemohu dopředu vědět, kdy a kde může nastat mimořádná situace či okolnost, kterou budu muset nutně řešit," omlouval užívání výstražných světel Michal Hašek

Pavel Rychetský svou žádost vysvětlil častými zdrženími a pozdními příchody na důležitá jednání. Ty vznikají v důsledku stání v kolonách na dálnici D1, kterou často při svých cestách využívá. "Od té doby, co je dálnice z Brna do Prahy v tomto stavu, mám neustále zpoždění. Děje se mi to soustavně. Jezdím přitom na jednání za prezidentem nebo do parlamentu," řekl Rychetský pro Lidové noviny. 

Předseda vrcholné soudní instituce však dále dodal, že svou žádost již vzdal, protože byla vládou zamítnuta.

Štítky majáček, hejtman, hašek, rychetský, ústavní soud, služební vozy, přednost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.