středa 17. srpna 2022 Petra

Sebevrah si natáhl do kabiny auta hadici od výfuku

V pondělí v nočních hodinách byli strážníci požádáni státními policisty o pomoc při vyhlášeném pátrání po muži, který chtěl ukončit svůj život. Čtyřicetiletý sebevrah zanechal svému bratrovi vzkaz na mobilním telefonu, že hodlá ukončit svůj život.

Strážníci Jednotky operativního zásahu získali informace o tom, kde by se muž mohl pravděpodobně pohybovat. Jelikož muž nebyl hlídkou  nalezen v místních barech ani hernách, bylo pátrání rozšířeno a zaměřeno na pátrání v širším okolí, včetně auta čtyřicetiletého muže.

Při pátrání strážníci projížděli Jarní ulicí v Maloměřicích, kde si všimli odbočky do hustého lesního porostu. K této odbočce vedly ve sněhu čerstvě vyjeté koleje od vozidla a proto hlídka pojala důvodné podezření, že by se mohlo jednat o auto hledaného muže.

Po padesáti metrech strážníci vozidlo skutečně zahlédli, a když se k němu přiblížili, všimli si, že od výfuku vedla hadice natažená do kabiny vozidla. Při kontrole vozu strážníci zjistili, že bylo nastartované a proto neprodleně hadici od výfuku odpojili.

V autě seděl bezvládně čtyřicetiletý muž, který nereagoval ani na světlo baterky ani na bouchání na okno vozidla.

Vzhledem k tomu, že bylo auto uzamčené a hrozila důvodná obava o život a zdraví sebevraha, strážníci rozbili okénko bočních dveří ze strany spolujezdce teleskopickým obuškem. Poté se strážníkům podařilo muže z vozidla neprodleně vytáhnout.

Čtyřicetiletý muž byl zcela dezorientovaný, v autě hlídka našla láhev vodky a několik tablet sedativ. K ošetření muže strážníci přivolali záchranku a při převozu pacienta do nemocnice poskytli zdravotníkům asistenci.

Zdroj: www.mpb.cz

Štítky sebevrah, výfuk, auto, Brno, hadice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.