čtvrtek 23. září 2021 Berta

Salám propíchaný ostrými předměty se objevil i v Řečkovicích

Kusy salámu propíchané několika ostrými předměty objevil na zahradě svého rodinného domku v Řečkovicích majitel dvou psů. Návnadu ohrožující život zvířat mu zřejmě někdo přehodil přes plot.

Brněnští strážníci řešili podobný případ už před čtrnácti dny, kdy někdo rozházel salám propíchaný špendlíky v Bystrci. „Městská policie nyní podniká všechny potřebné kroky k tomu, aby se pachatele podařilo vypátrat a dopadnout. Nyní prosíme všechny pejskaře o opatrnost i na vlastních pozemcích, zejména pak v lokalitách, kde se nástrahy už objevily,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Možnou motivací těchto činů je strach z volně pobíhajících psů, neuklizených exkrementů nebo dlouhotrvající štěkání do pozdních nočních hodin. „Strážnici proto žádají majitele psů o dodržování vyhlášek a ohleduplnosti k ostatním,“ uvedl Ghanem.

Doplnil, že řádné venčení psů a úklid hromádek kontrolují hlídky nejen při každodenních pochůzkách, ale i při plánovaných akcích po celém městě. „Venčení na volno nebo znečištění prostranství pak vede až k tisícikorunové pokutě,“ informoval mluvčí strážníků.

Autoři

Štítky pes, salám, hřebíky, městská policie, Brno, Řečkovice, Bystrc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.