sobota 23. října 2021 Teodor

Recidivista okradl v tramvaji i desetiletého chlapce

Výrazně mladší osoby si ke krádežím na severu Brna vybíral sedmadvacetiletý muž. Policistům je přitom pachatel dobře známý. První loupež spáchal už v patnácti letech a do dnešního dne má v trestním rejstříku devět záznamů.

Brňana pustili naposledy na svobodu loni v říjnu. „Už šestého ledna však jednadvacetileté cestující v tramvaji vytrhl z ruky mobilní telefon. O dvě hodiny později přišla o přístroj na zastávce o rok mladší žena,“ řekl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Scénář několika krádeží byl podobný. „Vytipoval si mladšího člověka, nad kterým měl přesilu. Těsně před zastavením tramvaje mu pak vytrhnul z ruky telefon. Vybíral si většinou dražší přístroje. Než se oběť vzpamatovala, zloděj vystoupil,“ popsal zástupce vedoucího prvního oddělení obecné kriminality brněnské policie Miroslav Klusáček. Doplnil, že takto připravil o mobil i chlapce, který měl deset let.

Začátkem února si zase vyhlédl v prodejně slečnu s elektronickou čtečkou knih. „Když chtěla platit, přiskočil, a vytrhl jí zařízení z ruky,“ sdělil Klusáček.

Ve dvou případech se s Brňanem napadené přetahovaly, takže policisté skutky posuzují jako loupež. „Poslední čin spáchal čtvrtého února ve Vranovské ulici, kdy se na zastávce pokusil připravit o kabelku osmadvacetiletou Američanku. Žena ji nakonec ubránila a oznámila to policistům,“ podotkl Klusáček.

K dopadení pachatele přispěl majitel zastavárny, kam přišla Brňanova sestra prodat ukradený mobil, který jí za pět set korun předal. „Když zastavárník projížděl seznam, našel v něm kontakt na otce. Číslo vytočil a dozvěděl se, že je mobil kradený. Zavolal proto policii,“ uvedl Klusáček.

Strážci zákona sedmého února pachatele dopadli. „Odmítl vypovídat. Rychle jsme však zajistili důkazy,“ informoval Šváb. Muž nyní čeká na soud ve vazbě. „Vzhledem k tomu, že je recidivista, stráví ve vězení minimálně sedm let,“ dodal Klusáček.

Podívejte se na pokus o krádež kabelky:

Autoři

Štítky Brno, sever, Cejl, Vranovská, krádež, mobil, loupež, tramvaj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.