sobota 23. října 2021 Teodor

Přepadl hernu. Část lupu ovšem vrátil

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařila objasnit krádež peněz z herny v Palackého třídě v Králově Poli. Podnik předposlední den loňského roku navštívil třiadvacetiletý muž, který na barmanku vytáhl lovecký nůž a požadoval šest tisíc korun.

Ženě sdělil, že jí nechce ublížit, ale hotovost potřebuje, protože má moc dluhů. „Před odchodem z herny dokonce mladík předal dva tisíce jednomu z hostů. Řekl mu, že je má vrátit barmance,“ informovala mluvčí brněnských policistů Andrea Straková. Jakmile opustil podnik, svlékl si mikinu, hodil ji do odpadkového koše a dal se na útěk.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že se jedná o stejného muže, který v říjnu dvakrát po sobě přepadl ženu v Dukelské třídě v Husovicích. „Vzal napadené kabelku, ale když ji prohledal, zjistil, že v ní chybí peněženka. Proto se na ženu po několika minutách vrhl ještě jednou. Držel ji pod krkem a požadoval po ní peněženku, kterou mu nakonec ze strachu vydala,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté sice mladíka rychle dopadli i tehdy, neměli však důvody k vazbě. „Nyní již muž tráví čas ve vazební věznici a hrozí mu až deset let za mřížemi,“ dodala Straková.

Autoři

Štítky herna, Palackého, přepadení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.