sobota 4. prosince 2021 Barbora

Pozorný svědek odhalil kapsáře

Osmatřicetiletý cestující v tramvaji si ve středu odpoledne všiml podezřelého chování dvojice mužů. Když vůz tramvaje opustili, opatrně se je vydal sledoval. Když amatérský detektiv po chvíli zaznamenal, že muži něco vyhodili do odpadkového koše, rozhodl se zavolat policii.

Odhozenou věcí byla samozřejmě peněženka. Policie ihned po nahlášení podezření povolali na Českou ulici nejbližší hlídku, která muže kontaktovala. Pozorný svědek nastoupil do vozidla policistů a společně se vydali podezřelé muže hledat. Ti již stačili okrást další cestující v jiné tramvaji. 

Na Moravském náměstí policejní hlídka s civilním pomocníkem muže zpozorovala a ihned zadržela. Zadržení muži ve věku 35 a 37 let jsou mnohokrát trestaní (14x a 6x) recidivisté a pocházejí z Ostravska. Na svobodu se neplánovaně dostali při lednové amnestii prezidenta republiky.

S muži je vedeno zkrácené přípravné řízení se zadržením. "Díky včasnému zákroku se nám podařili zajistit i odcizené peníze a odvrátit tak hrozící škodu ve výši 7 tisíc korun," sdělil k případu mluvčí policie Pavel Šváb.

Štítky kapsář, Brno, zloděj, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.