pátek 22. října 2021 Sabina

Požár hotelu na Zelném trhu způsobil škodu za 900 tisíc

V centru Brna na Zelném trhu hořel ve čtvrtek odpoledne krov půdní vestavby v luxusním hotelu Grandezza, požár způsobil škodu za děvět set tisíc korun. Jeho příčina není zatím známa, vyšetřuje se, hasiči se vrátili v pět hodin odpoledne na základnu. Nikdo nebyl zraněn, řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek, které část střechy rozebraly a likvidovaly hořící trámy. Plameny vyšlehly před 13:00, zasáhly střechu pětipatrového historického objektu. Z nejvyššího patra vynesli hasiči část vybavení pokojů, například lustr za půl milionu korun či koberec za 250.000. Požár byl lokalizován krátce před 14:30, hasiči jej likvidovali zevnitř budovy i ze žebříku.

Čtyřhvězdičkový Hotel Grandezza byl otevřený teprve nedávno. Patří k nejluxusnějším zařízením svého druhu v Brně. Jde o objekt postavený ve stylu individuální moderny. Před lety v něm sídlila Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity. Původně byla budova postavena pro Cyrilometodějskou záložnu.

Zdroj: ČTK

Hasiči likvidovali požár hotelu na Zelném trhu

pátek, 14. března 2014, 09:41

Požár hotelu Grandezza na Zelném trhu v Brně, foto: HZS JMK
Požár hotelu Grandezza na Zelném trhu v Brně, foto: HZS JMK

Štítky požár, hasiči, hotel, Zelný trh, Grandezza, Brno, centrum, škoda, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.