sobota 23. října 2021 Teodor

Policisté ohlídají fotbalové příznivce i vrtulníkem

Zabránit potyčkám fanoušků brněnské Zbrojovky a ostravského Baníku chtějí v neděli jihomoravští policisté. Brněnský fotbalový klub přivítá ostravské hráče na stadionu v Srbské ulici v Králově Poli v pět hodin odpoledne. Protože jsou obě mužstva zapletena do sestupových bojů do nižší ligy, může se chování příznivců týmů po zápase vyostřit.

Strážci zákona se postarají o veřejný pořádek a bezpečnost lidí jak při příjezdu na stadion, tak i po skončení utkání. „Řešit budeme případné výtržnosti a protiprávní jednání fanoušků obou klubů,“ řekla jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Do opatření se kromě policistů pořádkové, dopravní a kriminální služby zapojí také členové antikonflitního týmu. „Využijeme i speciální mobilní monitorovací auto s kamerami, k dispozici budeme mít také vrtulník,“ sdělila mluvčí.

Policisté v neděli odpoledne také omezí parkování v bezprostřední blízkosti stadionu a Srbské ulice. „Úplně uzavřeme ulice Vodova, Hutačova a Červinkova. Lidé z přilehlých ulic by měli počítat s případnými dopravními omezeními v závislosti na aktuální situaci,“ dodala Vedrová.

Místo události:


Zvětšit mapu

Autoři

Štítky fotbal, zbrojovka, brno, baník, ostrava, policie, krimi, zprávy, brno, 2014, sport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.