sobota 4. prosince 2021 Barbora

Policie zlikvidovala na Blanensku gang výrobců pervitinu

Policejní zásahová jednotka zadržela na Blanensku čtyři podezřelé z výroby pervitinu. Kromě zařízení na přípravu drog u nich našla vojenské nože, paralyzér, makety střelných zbraní i plynovou pistoli. Jeden z mužů chová psa bojového plemene. Zvíře svého pána při zatýkání pokousalo, řekla dnes mluvčí policie Iva Šebková.

Vůdcem skupiny byl dvaadvacetiletý muž, jemuž nyní hrozí za výrobu drog až deset let vězení. Jeho dopadení bylo obtížné, protože kvůli obavám z odhalení vyráběl pervitin zpravidla venku.

"Vyhledával místa, odkud měl dobrý rozhled do okolí, takže bylo obtížné jej při výrobě pervitinu odhalit," doplnila mluvčí.

Laboratorní sklo k přípravě pervitinu měl uschováno v různých skrýších. Policie u něj zajistila gram pervitinu a teď zjišťuje, jak dlouho drogy vyráběl a komu je dodával. Další tři osoby jsou podezřelé z toho, že mu při přípravě pervitinu pomáhali.

Kriminalisté letos na Blanensku odhalili sedm laboratoří na výrobu pervitinu a pěstírnu konopí. Loni v regionu zlikvidovali osm pervitinových laboratoří a pěstírnu konopí.

Zdroj ČTK

Štítky drogy, pervitin, Blansko, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.