Počasí dnes0 °C, zítra2 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Policie hledá 1,5roční Marii Šimkovou,matka se nehlásí ústavu

Policie dnes vyhlásila pátrání po jedenapůlleté Marii Feodoře Šimkové a její sedmnáctileté matce Květoslavě Dražovské. Obě jsou chovankyně dětského domova v Moravském Krumlově na Znojemsku. Dostaly nedávno dovolenou, na níž se měla matka hlásit sociálním pracovníkům, což neučinila, řekla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

"I když chovanci těchto ústavů dostávají dovolenou, aby mohli být několik dní s blízkými, stále jsou pod dohledem. Musí se pravidelně hlásit orgánu péče o dítě," doplnila mluvčí.

Dražovská však ve stanovené lhůtě sociální pracovníky nekontaktovala. Z toho podle Drahokoupilové vyplývá, že dítě dívky může být ohroženo na životě a zdraví. Proto bylo vyhlášeno pátrání. Případní svědci, kteří mají ke dvojici jakékoli informace, mají kdykoli kontaktovat krizovou linku 158.

Dětský domov v Moravském Krumlově má i speciální část pro nezletilé těhotné dívky a matky s dětmi. Otevřena byla v říjnu 2007 a právě v ní byla Dražovská, pocházející z Brna, umístěna.

Zdroj ČTK

Štítky dítě, pohřešované, matka, policie, Moravský Krumlov, okres Znojmo, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie hledá 1,5roční Marii Šimkovou,matka se nehlásí ústavu  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.