středa 17. srpna 2022 Petra

Policie dopadla čtyři skupiny zlodějů, vykrádaly chaty

Kriminalisté dopadli v uplynulých dnes čtyři skupiny zlodějů, které vykrádaly chaty v okolí Ivančic, Kuřimi a Pohořelic na Brněnsku. Zloději se vloupali do více než 50 chat a způsobili škodu bezmála čtvrt milionu korun. Mužům hrozí až pět let vězení.

Skupiny pracovaly nezávisle na sobě. Tvořili je nezaměstnaní muži, kteří z chat brali vše cenné a věci pak prodávali pod cenou. Tří z nich se týkala novoroční amnestie bývalého prezidenta Václava Klause.

Největší skupinu tvořila čtveřice mužů, která vykrádala chaty u Ivančic a Rosic. Vloupali se do 23 objektů. Brali z nich i elektrické kabely a kov z drátů prodávali ve výkupnách.

V okolí Pohořelic vykradla trojice mladíků deset, především rybářských chat. Vzali z nich také sítě na ryby, navijáky a pruty. Další pachatel vykrádal chaty v rekreační oblasti Šemlochy u Vojkovic a poslední u nedaleké Kuřimi.

„Případy jasně dokazují, že chataři jsou opatrnější a na zimu si ze svých objektů odvážejí cennější předměty. Proto nevznikla tak vysoká škoda,“ řekl vedoucí kriminální policie okresu Brno-venkov Jaromír Novotný.

Upřesnil, že Brněnsko je známé svými četnými chatovými oblastmi. Zloději je vykrádají v zimě, kdy jsou rekreační chaty opuštěné.

Zdroj: ČTK

Štítky kriminalita, rekreace, vloupání, Brněnsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.