sobota 4. prosince 2021 Barbora

Podvodníci se opět zaměřili na důchodce

Brněnští kriminalisté v těchto dnech řeší několik případů, ve kterých se v roli okradených objevují starší lidé. Pachatelé spoléhají na jejich důvěřivost a často je připraví o větší finanční obnos.

Za opraváře okapů se vydávají cizinci v bílé dodávce. „Vyhlédnou si důchodce a bez objednání či jakéhokoliv požadavku jim vymění část okapového systému na domu. Za většinou nekvalitně odvedenou práci si účtují až čtyřnásobek ceny,“ popsal mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Cizinci však u poslední opravy narazili na obezřetného muže, který zavolal syna. „Pachatelům pak nezbývalo nic jiného než ujet, aniž by dostali zaplaceno,“ řekl mluvčí. Doplnil, že po mužích v bílé dodávce policisté pátrají a uvítají jakékoli svědectví.

V Černovicích zase trojice žen ve věku přibližně dvacet, čtyřicet a pětašedesát let zvoní na důchodce s tím, že jde za sousedy, kteří nejsou doma. „Ženy požadují papír a tužku na napsání vzkazu. Některá z nich vždy využije situace a prohledá byt,“ uvedl mluvčí.

Jednou se takto pachatelkám povedlo odcizit šest tisíc korun, dvakrát neuspěly a v jednom případě se nezdráhaly použít násilí. „Opětovně upozorňujeme všechny starší lidi na nezbytnou nutnost dodržovat pravidla bezpečného chování, jejich příbuzné pak žádáme o opakování důrazných varování před podvodníky,“ uzavřel Šváb.

Autoři

Štítky důchodce, policie, podvod, krádež, senior

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.