pondělí 1. června 2020 Laura

Opilý muž střílel v Obřanech

Nemilé překvapení nachystal v sobotu lidem u zastávky Babická v brněnských Obřanech čtyřicetiletý muž. Posilněný čtyřmi pivy tam začal z nepochopitelných důvodů střílet směrem ke stromu.

Protože si asi nevšiml, jestli se trefil, popošel k mostnímu pilíři, na který nejméně třikrát vystřelil. Poté chtěl nastoupit do tramvaje. „Řidička ho ale nenechala nastoupit, takže se směrem k centru vydal pěšky. Mezitím kolem Brňana projela policejní hlídka, která se poté otočila a situaci jistila zezadu,“ řekl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Další strážci zákona proti muži bleskově zakročili. „Jakmile je Brňan uviděl, zaujal bojový postoj, přičemž pravou ruku se zbraní měl v kapse. Když na něj hlídka namířila služební pistole, začal přesně plnit její pokyny,“ popsal Šváb.

Policisté mu zbraň odebrali. „Sdělil jim, že si pistoli vzal kvůli bezpečnosti. Její pořízení zdůvodnil tím, že chtěl mít větší šanci při získání zaměstnání,“ podotkl mluvčí.

Soud muže potrestal pro trestný čin výtržnictví mimo jiné propadnutím zbraně. „Kromě toho jsme zahájili správní řízení o odnětí zbrojního průkazu,“ dodal Šváb.

Místo události:


Zvětšit mapu

Autoři

Štítky obřany, babická, střelba, muž, opilý, pistole, tramvaj, zastávka, krimi, zprávy, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.