Počasí dnes21 °C, zítra23 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Opilý lupič s airsoftovou pistolí přepadl spořitelnu

V Křídlovické ulici pětačtyřicetiletý opilý muž přepadl a vyloupil pobočku České spořitelny a odnesl si z ní vyšší částku. Policie jej dopadla po 15 minutách, uloupené peníze měl u sebe. Muž skončil v cele a hrozí mu až 14 let vězení. Přepadení se stalo kolem poledne.

Muž požádal o vydání peněz z pokladny tak, že podal jedné z pracovnic lísteček se vzkazem, v němž hrozil násilím, pokud neprodleně nedostane hotovost. Když ji dostal, odešel.

Policie ale okamžitě dostala popis muže a hlídka jej záhy zadržela. Měl u sebe airsoftovou pistoli, nůž a nadýchal 1,8 promile alkoholu. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.  Kolik peněz si muž odnesl, policie ani Česká spořitelna z taktických důvodů neuvedly.

„Dnešní rychlé dopadení pachatele je dokladem dobré spolupráce mezi tímto bankovním ústavem i policií,“ řekla mluvčí spořitelny Hana Matuszná.

Spořitelna v uplynulých letech v pobočkách zpřísnila bezpečnostní opatření, výsledkem je nižší počet přepadení, který od roku 2008 klesá.

Zdroj: ČTK

Štítky kriminalita, loupež, Brno, opilý zloděj, Křídlovická ulice, airsoftová pistole, policie, peníze, Česká spořitelna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.