Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Nebyla otrávená metylem, naměřili jí ale 6,4 promile

Policie řešila v noci na dnešek případ jedenadvacetileté ženy ze Starého Brna, která měla příznaky těžké otravy metylalkoholem. Stěžovala si na rozostřené vidění a četné zdravotní problémy. Ukázalo se ale, že neumírá, pouze je velmi silně podnapilá.

Podle dechové zkoušky měla 6,43 promile alkoholu, řekla dnes ČTK mluvčí policie Petra Vedrová. Žena přivolala policejní hlídku sama s tím, že ji doma napadá její partner. Hlídce si pak stěžovala na problémy s viděním. Policisté u ní zajistili napůl vypitou láhev vodky. Vzorek destilátu převezli do chemické laboratoře hasičů v Tišnově.

Policistům se podařilo od opilé ženy zjistit, kde si alkohol koupila a okamžitě do této prodejny vyslali své kolegy, kteří tam zajistili několik dalších lahví stejného destilátu.

Žena byla převezena do nemocnice. Testy ukázaly, že obsah láhev je v pořádku. „Stala se nejvíce opilým obyvatelem jižní Moravy, jemuž jsme letos museli poskytovat pomoc,“ dodala Vedrová.

Otrava metylalkoholem si v republice vyžádala již 19 obětí. V kraji zatím zemřel 42letý muž ve znojemské nemocnici, který pil alkohol zřejmě na severní Moravě, odkud pocházel.

V nemocnici v Kyjově leží 29letý muž z Veselí nad Moravou. Jeho stav je vážný. Kde se metylalkoholu napil, to se pokoušejí zjistit policisté. Dále měli podezření na otravu u pacienta z Boskovic. Nakonec se u něj ale metylalkohol neprokázal.

Také na jihu Moravy se konají rozsáhlé kontroly dodržování zákazu prodeje a nalévání destilátů s obsahem více než 30 procent alkoholu ve stáncích. Policie zatím problémy nezjistila.

Zdroj: ČTK

Štítky alkohol, promile, policie, destilace, Staré Brno, Tišnov, Nemocnice Kyjov, Jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

No to se nedivím, že jí bylo špatně......přes 6 promile....

Pátek, 14. září 2012, 12:13Odpovědět

Nebyla otrávená metylem, naměřili jí ale 6,4 promile  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.