pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Na ubytovně na Palackého třídě měla být bomba, nejezdily ani tramvaje

Ve středu odpoledne zavolala neznámá žena na linku 158, že je v ubytovně na Palackého třídě bomba. Policisté ihned vyrazili na místo, z budovy evakuovali sedm lidí a zastavili veškerou dopravu v blízkosti ubytovny. Již v tu chvíli však měli vytipovaného pachatele.

"Do akce se zapojilo celkem 14 policistů včetně psovoda. Prohlídka objektu byla ukončena zhruba po hodině a ani služební pes žádnou bombu nenašel," sdělil mluvčí policie Pavel Šváb. "Záhy jsme vytipovali podezřelou dvojici, která před nějakou dobou musela ubytovnu opustit. Když jsme zjistili, že rodiče podezřelé ženy bydlí nedaleko veřejného telefonního automatu, odkud anonym volal, měli jsme téměř vyhráno," popsal vyšetřování Šváb.

Žena byla po zákazu pobytu na ubytovně nucena přespávat v přístřešku uprostřed lesíku, kde ji také v pátek nalezli policisté. Žena kriminalistům přiznala, že s druhem o anonymní výhružce uvažovali a následující den pod vlivem alkoholu také telefonát realizovali. 

Shodou okolností pomsta ženy upozornila na fakt, že majitel provozuje ubytovnu neoprávněně a kromě nezaviněné evakuace bude muset vysvětlovat policistům své podnikání.

Ženě hrozí za neuvážené jednání tříletý pobyt za mřížemi.

Štítky ubytovna, brno, palackého třída, bomba, anonym, telefonát, žena

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.