středa 23. června 2021 Zdeňka

Na Břeclavsku se v lese našla nebezpečná munice

V Bořím lese u Břeclavi našel v pátek houbař pět dělostřeleckých granátů z druhé světové války. Na jím určeném místě objevili následně pyrotechnici 13 dělostřeleckých granátů a 19 zapalovačů na munici, řekla dnes mluvčí policie Kamila Haraštová. Zdůraznila, že Boří les je municí doslova zamořen. Houbařům a turistům radí se mu raději vyhnout.

V lese měla německá armáda za druhé světové války továrnu na munici. Zlikvidována byla neodborně tím, že ji vojáci vyhodili do povětří. Do širokého okolí tak byly rozmetány pumy, granáty a další nebezpečný materiál, který může být i dnes funkční.

"Vyjíždíme do Bořího lesa poměrně často. Páteční nález byl letos jedním z největších," uvedla mluvčí. Problém podle ní je, že lidé tabule se zákazem vstupu do této oblasti nerespektují. Některé z nich jsou poškozené. Problémy jsou i s hledači kovů.

Za komunismu bylo v lese hraniční pásmo a lidé tam neměli přístup. Nyní jej sice protíná několik cyklostezek, z nichž se ale nesmí scházet do porostu. "Ten prostor už mnohokrát pročesali pyrotechnici a přesto není stále bezpečný. Je tam té munice tolik, že asi ani zcela bezpečný už nebude," dodala mluvčí.

Zdroj ČTK

Štítky munice, Břeclav, les

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.