pondělí 4. července 2022 Prokop

Muž zemřel na otravu metanolem, je to již 37. oběť

V Brně zemřel na otravu metanolem pětapadesátiletý muž, v České republice si kauza vyžádala už 37 obětí. Agentuře Mediafax to řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Fakultní nemocnice u svaté Anny přijala dotyčného ve čtvrtek. „Byl v kritickém stavu. V neděli zemřel," řekla Vedrová.
V pátek nemocnice přijala dalšího otráveného dvaačtyřicetiletého muže.“
Je ve stabilizovaném, ale vážném stavu," sdělila Mediafaxu mluvčí nemocnice Šárka Urbánková.

Během posledních dvou týdnů zemřel další muž na Hodonínsku, v jehož těle pitva prokázala metanol. Podle Vedrové však případ nesouvisí s metylalkoholovou kauzou. „Množství metanolu v těle tohoto muže bylo několikanásobně menší než množství u otrávených pančovaným alkoholem,“ zdůraznila Vedrová.

Doplnila, že právě u muže na Hodonínsku našla policie slivovici, která obsahovala povolené množství metanolu. „Ačkoliv byl obsah na samé hranici, nelze předpokládat, že by tyto láhve měly souvislost s celou kauzou. Je spíše pravděpodobné, že muž vypil nadměrné množství této slivovice, a proto jsme u něj metanol v menším množství zjistili,“ vysvětlila Vedrová.

Počet obětí pančovaného alkoholu tak nadále zůstává na čísle 37. V Jihomoravském kraji zemřeli čtyři lidé.
Jak již v pondělí informovala agentura Mediafax, Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje oznámila, že riziko otrav pančovaným alkoholem je stále vysoké.

Hygienici nabádají veřejnost k opatrnosti. „Varujeme všechny občany před nákupem a konzumací lihovin neznámého původu, podezřele levných alkoholických nápojů a lihovin v lahvích s porušenými ochrannými páskami a bez předepsaných dokladů o původu,“ upozornil ředitel Krajské hygienické stanice v Brně Jan Mareček.

Napsali Lenka Horáková a Jiří Nováček, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.