sobota 4. prosince 2021 Barbora

Mladíci se neštítili okrást postiženého

Na pomoc s překonáním překážky čekal v pondělí o půl deváté večer ve Zvěřinově ulici v brněnských Černovicích devětadvacetiletý vozíčkář. Od trojice zhruba patnáctiletých výrostků se jí ale nedočkal. Místo ní ho chlapci za pomoci hadice z vozíku povalili.

Mladíci se zajímali pouze o mužův batoh. „Ani pod výhružkou ,Dej nám ty věci, nebo tě zbijeme!´ jim však postižený věci nevydal. Chlapci si proto začali z vozíku brát zavazadla a ležícího muže několikrát kopli a uhodili jeho berlemi,“ popsal brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. Vozíčkář sice ubránil hodinky, jeden z mladíků mu ale strhnul z krku stříbrný řetízek.

Trojice poté odběhla směrem k Hladíkově ulici. „Pachatelé měří asi sto šedesát centimetrů a jsou štíhlí. Dva jsou světlé pleti s blond vlasy, třetí má snědou pleť a kudrnaté černé vlasy. Podle oběti se mezi sebou domlouvali romsky,“ uvedl mluvčí.

Služební pes kriminalistů našel část věcí poškozeného, stopu však ztratil v Masné ulici. „Případná svědectví či poznatky k pachatelům policisté přijímají na tísňové lince,“ uzavřel Šváb.

Místo události:


Zvětšit mapu

Autoři

Štítky zvěřinova, černovice, brno, krimi, zprávy, 2014, krádež, invalida, postižený, vozík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.