pátek 22. října 2021 Sabina

Demolovali zastávku. Poté se snažili ujet tramvají

Spoušť zanechali v sobotu večer na zastávce Podlesí v Komíně dva mladíci, kteří tam ničili přístřešek, rozbíjeli jízdenkový automat a vyvraceli označení zastávky. Všemu přihlíželi jejich dva kamarádi.

Jakmile čtyřčlenná skupinka mladistvých ve věku mezi patnácti a osmnácti lety spatřila strážníky, rozprchla se do dveří stojící tramvaje. „Dva muži a dívka poslechli výzvu strážníků k vystoupení, šestnáctiletý chlapec se však dal na útěk. Jeden ze členů hlídky ho proto začal pronásledovat,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Mladík se pokusil zmizet ve křoví a prchal dál směrem ke kamenolomu. „Tam ho zastihla další hlídka, která proti němu musela použít i donucovací prostředky,“ uvedl mluvčí.

Strážníci se poté vrátili na zastávku, kde našli rozbitý automat a vyvrácenou a odhozenou značku. „Přivolali proto dispečera dopravního podniku, který odhadl škodu na více než pět tisíc korun,“ sdělil mluvčí.

Několik svědků označilo jako viníky šestnáctiletého chlapce a jeho o dva roky staršího známého. „Oba si převzala přivolaná hlídka státních policistů,“ dodal Ghanem.

Místo události:


Zvětšit mapu

Autoři

Štítky podlesí, zastávka, tramvaj, demolice, jízdenka, strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.