sobota 24. července 2021 Kristýna

Celníci na jihu Moravy zabavili padělky zboží za 3,6 milionu

Celníci zabavili o uplynulém víkendu v tržnici v Olomoucké ulici v Brně a v Hatích u Znojma 1400 kusů padělků za více než 3,6 milionu korun. Našli je ve dvou otevřených a opuštěných stáncích. Majitelé zboží patrně utekli, když zjistili, že se blíží celníci. Stánky nestihli zamknout.

V sobotu ráno si hlídka celníků při vjezdu do areálu tržnice v Olomoucké ulici všimla prchajícího muže.

Při prohlídce místa, z něhož utíkal, objevili pootevřený kontejner se zbožím. Uvnitř bylo 1251 kusů textilu, kabelek a módních doplňků, na nichž byla nelegálně loga a názvy známých firem. Cena tohoto zboží se odhaduje na asi 2,3 milionu korun. Po muži se nyní pátrá.

V neděli celníci kontrolovali tržnici China Town v Hatích. Při prohlídkách zjistili, že stánek, který neměl být pronajatý, má pootevřené dveře a uvnitř jsou padělky kabelek, peněženek a textilu. Šlo o 133 kusů napodobenin luxusního zboží. Prodejem by vznikla škoda 1,3 milionu korun. Majitel zboží na místě nebyl.

V případě dopadení majitelů zboží jim hrozí za užívání klamavých obchodních praktik pokuta až pět milionů korun.

Tržnice v brněnské Olomoucké ulici a v Hatích patří k největším na Moravě. První slouží jako velkoprodejna pro stánkaře a do druhé míří za levnými nákupy Rakušané. Celníci v nich pravidelně zabavují zboží za miliony korun.

Zdroj: ČTK

Štítky kriminalita, trh, clo, kontrola, padělky, Jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.