sobota 25. září 2021 Zlata

Byla to "hodně blbá sranda"

V polovině září se obrátil na židenické policisty vyděšený dvaatřicetiletý muž, který nahlásil únos a vydírání své přítelkyně. Ta jej během dne zásobovala SMS zprávami o únosu a požadovaném výkupném deset tisíc korun.

V jednu chvíli přišla SMS, že je vše OK a vyděračům utekla do autobusu, vzápětí další dorazila zdrcující zpráva, že ji únosci znovu dostihli.

Přes fakt, že chyběl motiv únosu a finanční hotovost, která byla doma přichystána na zaplacení složenek, nemohli strážci zákona situaci podcenit. Při rutinní prohlídce míst, kde by se žena s mobilem mohla nacházet, ji kriminalisté v parku skutečně objevili. A to v okamžiku, kdy seděla nikým neohrožována s mobilem v ruce na lavičce. 

Během jízdy na služebnu se přiznala, že peníze na složenky prohrála v automatech. Když byl její druh na obvodním oddělení konfrontován s realitou, měl co dělat, aby se udržel na nohou. I tak nakonec nedal souhlas s ženiným trestním stíháním, takže případ, který stál několik policejních složek značné úsilí a nemalé finanční prostředky, skončí odložením.

Žena své jednání omlouvala tím, že si nemyslela, že by to přítel mohl brát vážně. Nakonec vše zhodnotila slovy: "Byla to hodně blbá sranda."

Zpráva Policie ČR

Štítky policie, sms, poplach, únos, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.