Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Amnestovaný muž přistižen při krádeži, je opět za mřížemi

Jen několik hodin strávil na svobodě sedmadvacetiletý muž z Brna propuštěný minulý týden z vězení na amnestii. Hned po propuštění podle policie ukradl fotoaparát a horské kolo a policie jej zadržela těsně před třetí krádeží.

„Lupič dostal ve zkráceném řízení deset měsíců vězení a je opět za mřížemi,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Kriminalisté podle něj muže velmi dobře znají. Na svědomí má desítky krádeží, za část z nich ještě nebyl odsouzen, takže je pravděpodobné, že jej čekají další procesy a zvýšení trestu.

Policie zadržela muže loni v říjnu v Brně přímo při páčení trezoru. V noci obyvatelé Dalimilovy ulice upozornili hlídku na hluk. Policisté ho pak přistihli, jak se ve křoví pokouší otevřít ukradený trezor.

Při domovní prohlídce u muže pak kriminalisté zabavili několik kradených počítačů, 74 stříbrných náramků, navigace do aut a 50.000 korun v různých měnách. Vyšetřování ukázalo, že muž se vloupal například do domova důchodců, základní školy, několika drobných provozoven a kanceláří.

Jde již o třetí případ, kdy amnestovaný z jižní Moravy skončil zpět za mřížemi. Prvním byl muž ze Znojemska, který se při návratu z plzeňské věznice domů v autobuse opil a o 11 hodin později byl zatčen při vloupání do restaurace.

Dalším opětovně zatčeným je muž z Brna, který vyhrožoval svým blízkým zabitím a zdemoloval domácnost. Policie u něj při zadržení našla nože.

Zdroj: ČTK

Štítky Kriminialita, amnestie, krádež, Brno, amnestovaný muž, policie, Pavel Šváb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Amnestovaný muž přistižen při krádeži, je opět za mřížemi  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.