So 15. 8. 2026Hana
Krimi

Na staveništi v Brně našli leteckou pumu. Policisté evakuovali budovy kolem Trnité ulice

Anna Pospíšilová1 minuta čtení24. 3. 2025, 12:50 · akt. 14:20
Na staveništi v Brně našli leteckou pumu. Policisté evakuují budovy kolem Trnité ulice
Na staveništi v Brně našli leteckou pumu. Policisté evakuují budovy kolem Trnité ulice · Foto: PČR

Dělníci objevili na staveništi mezi ulicemi Trnitá, Uhelná a Placzkova v Brně nevybuchlou munici. Policejní pyrotechnik nařídil evakuaci přilehlých budov. Hasiči zřídili evakuační středisko. O dalším postupu rozhodují pyrotechnici.

Dělníci našli na staveništi v Brně nevybuchlou munici. Jedná se o oblast mezi ulicemi Trnitá, Uhelná a Placzkova. Policejní pyrotechnik nařídil evakuaci přilehlých budov.

Evakuace se týká především budovy katastrálního úřadu pro Brno-venkov, také budovy jedné banky. Evakuuje se celkem šest budov a stovky osob. Hasiči zřídili evakuační středisko.

„Pro dopravu je nyní uzavřena ulice Trnitá a Uhelná. Nutné bylo i zastavení provozu na železnici. Pyrotechnik zjišťuje stav munice,“ popsali na sociální síti X policisté.

„Z důvodu nálezu nevybuchlé munice v blízkosti železniční tratě v Brně je krátkodobě uzavřen provoz, odhadem asi na 20 minut,“ informoval sedm minut po třinácté hodině za Správu železnic Martin Kavka. Provoz na železnici byl obnoven ve 13:26. 


AktualizaceVeškerá opatření byla zrušena, pyrotechnici pumu naložili a odváží ji k likvidaci na bezpečném místě.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
MG
Marie Glanczová24. 3. 2025, 15:47
už zase-evakuace?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hasiči bojovali s požárem v chatové oblasti v Brně-Obřanech, pomohl vrtulníkSpolečnost

Hasiči bojovali s požárem v chatové oblasti v Brně-Obřanech, pomohl vrtulník

Požár trávy v chatové oblasti v Brně-Obřanech dnes zasáhl a zničil šest chat. Větším škodám zabránili hasiči, kteří při zásahu využívali také vrtulník. Škoda je předběžně vyčíslená na pět milionů korun, informovali hasiči na síti Threads. Záchranná služba ošetřila chataře se středně těžkými popáleninami. Zranili se také dva hasiči.

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook