Hlídka městské policie ve čtvrtek před půlnocí vyrážela do brněnské Beethovenovy ulice, kde jejímu jménu dělala čest skupina hlučných lidí, kteří zpívali a hráli na kytaru. Vzhledem k tomu, že si ke koncertování hudebníci nezvolili správný čas ani místo, museli jejich jednání řešit strážníci.
„Spánek nájemníků v Beethovenově ulici prý rušila ve čtvrtek před půlnocí hlučná skupinka postávající před domem. Obyvateli jednoho z domů došla trpělivost a v momentě, kdy kromě hry na kytaru slyšel přes zavřená okna i hlasitý zpěv, přivolal hlídku městské policie,“ popsala mluvčí strážníků Jana Pokorná.
Strážníci pětičlennou skupinu amatérských hudebníků kontaktovali během několika minut. „Třiatřicetiletý Brňan v době jejich příjezdu hrál na kytaru a tóny skladby hlídka slyšela i uvnitř služebního auta,“ popsala mluvčí.
Zajímavou reakci na zásah strážníků předvedly tři ženy ve věku od šestadvaceti do jednatřiceti let. Když strážníci začali projednávat přestupek s kytaristou, ženy a další šestadvacetiletý muž hlídce řekli, že před jejím příjezdem doprovázeli kytaristu zpěvem a domáhali se, strážníci přestupek projednali i s nimi.
„Ochotně strážníkům prokázali svoji totožnost, ale když uslyšeli, jak vysoká pokuta jim hrozí, rázem změnili názor. Podezření ze spáchání přestupku proto hlídka oznámila úředníkům,“ uzavřela Jana Pokorná.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?
No, dělat čurbes zrovna u Bethovena, který nebyl žádný rocker? Děti vzpamatujte se! Jinak, zdravím toho idiota, který vymyslel tu hovadinu s ověřováním, zda nejste robot. To je každých pár vteřin! A musíte dokazovat, že nejste magor, ale víte jak vypadá traktor, palma, semafor a další hovadiny. Já bych tomu debilovi dal s nad i Nobelovku za sníženou inteligenci.