Po 31. 8. 2026Pavlína
Krimi

Vymrzlý vozíčkář založil v Brně kartonový táborák. Plamenům se postavili strážníci

Michal Šťastný1 minuta čtení10. 11. 2023, 10:30
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: pixabay.com

Do potíží se zákonem se dostal šedesátiletý vozíčkář z Brna, který se rozhodl, že založí oheň z papírových kartonů. Potřeby našel v nádobách na tříděný odpad, škrtl sirkou a spokojeně se ohříval. Jenže po chvíli na invalidu naběhli strážníci, kteří se tábořiště vlastními silami udusali.

K případu došlo v brněnské Hybešově ulici, kam nad ránem dojel hendikepovaný senior. Šedesátníkovi byla v podzimním počasí zima. Kosu ale zahnal díky ohýnku. Z přeplněného kontejneru vytáhl papírové kartony, které podpálil. Štiplavý kouř zavál až k zastávce MHD. Tam stála pozorná svědkyně, jež na nic nečekala a zavolala městskou policii, aby zneškodnila Brňanův oheň.

„Strážníci okamžitě plameny uhasili vlastními silami, a i díky jejich včasnému zákroku nevznikla na plastových kontejnerech žádná škoda. Mužovo chování bylo hodně nestandardní a na strážníky působil značně zmateně. Proto k posouzení jeho psychického stavu přivolali zdravotníky,“ popsala brněnská strážnice Jana Pokorná případ, který v praktickém se stejným scénářem odehrál v Hybešově ulici i minulý týden. 

Strážníci s jedincem počkali na příjezd sanitky. Také zdravotníci následně naznali, že vozíčkář není v optimální psychické kondici. Na základě vyšetření ho proto odvezli na pozorování do nemocnice. Jakmile se pacient uzdraví, čeká ho sedánek s pracovníky správního úřadu. „Své chování bude muset vysvětlovat úředníkům,“ dodala Pokorná. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
KVÍZ: Houbařská sezona se blíží. Než vyrazíte do lesa, otestujte své znalostiKvízy

KVÍZ: Houbařská sezona se blíží. Než vyrazíte do lesa, otestujte své znalosti

Houbaři již brzy budou mít své pré. Lesy zanedlouho zaplní hřiby, bedlami, liškami i dalšími chutnými kousky. Dokážete rozeznat jedlé druhy od jejich jedovatých dvojníků? Jste ostřílený mazák, kterého žádná houba nepřekvapí? Otestujte své znalosti v našem kvízu.

Aqualand Moravia se loučí s letními prázdninami, chystá program pro děti i dospěléSpolečnost

Aqualand Moravia se loučí s letními prázdninami, chystá program pro děti i dospělé

Aqualand Moravia se v sobotu 29. srpna 2026 rozloučí s letošní letní sezonou, která se nesla v duchu filmu. Program potěší děti i dospělé. Těšit se mohou na hudební vystoupení, zábavné soutěže nebo například vodní aktivity pod taktovkou týmu animátorů. Chybět nebude ani rozlučková pěnová párty pro nejmenší či odpolední letní afterparty s DJ. Program je součástí standardní vstupenky. V letním režimu aquapark pofičí až do konce srpna.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook