Počasí dnes15 °C, zítra16 °C
Úterý 21. března 2023  |  Svátek má Radek

Brňané přišli o oblíbeného prodejce marihuany z centra města. Sebrali ho policisté

Více než tři roky docházela početná klientela k třiatřicetiletému muži do centra Brna pro pytlíčky marihuany. Melouch prodejce ze specializované prodejny ale rázně ukončili kriminalisté. Vyšetřovatelé drogového dealera sebrali a hrozí mu až desetiletým vězením.

Prodavač se do hledáčku toxi týmu dostal loni v prosinci. Netrvalo dlouho a experti nashromáždili dostatek důkazů k tomu, aby distributora a pěstitele trávy nachytali. Na základě pozorování si totiž udělali přesný obrázek o tom, jak třicátník podniká. 

„Muž pracoval ve specializovaném obchodě, ovšem mimo hlavní sortiment začal prodávat i vlastní vypěstovanou marihuanu. Z dalšího šetření vyšlo najevo, že se měl uvedené činnosti věnovat nejméně tři roky. Měl mnoho odběratelů. Zájemcům sušinu konopí v prodejně vždy pečlivě odvážil a účtoval si zpravidla dvě stě korun za gram,“ popsal mluvčí policistů David Chaloupka

Strážci zákona navštívili Brňana také doma. Při domovní prohlídce objevili pěstební stany vybavené vzduchotechnikou, hnojiva a další nádobí potřebné pro výrobu konopí. Vyšetřovatelé  se v bytě prohlédli také skleněné dózy s usušenou drogou o celkové hmotnosti přes čtyři kilogramy a také finanční prostředky získané z prodeje. Částka činila přes devadesát tisíc korun. 

„Distributor nyní čelí obvinění z trestných  činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za které mu může hrozit až desetileté vězení,“ dodal Chaloupka. 

Hodnocení článku je 38 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Brno, Policie, Marihuana, Drogy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Vaříš, tak za mříž - nemám, co dodat!!

Neděle, 5. února 2023, 20:50

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.